Handke.cz Akce

Akce pro veřejnost

Nadační fond Tesco

Finančně nás podpořil Nadační fond Tesco v rámci projektu Loutkové divadlo a Šternberský klášter. V rámci projektu mohli především dětší návštěvníci zhlédnout loutková představení, jako například Hloupý Honza, obohacené i o hudební doprovod. Děkujeme!

tescofond

 

Podpořte Šternberský klášter v hlasování!

Město Šternberk jakožto majitel kláštera každý rok financuje jeho postupné opravy, Handkeho spolek zase zajišťuje denně prohlídky. Také Vy ale můžete pomoci rozvoji kláštera, a dokonce Vás to ani nebude nic stát! Za každý nákup ve šternberském Tescu totiž dostanete u pokladny žeton, kterým můžete podpořit jeden ze tří dobročinných projektů u východu. Letos se tohoto hlasování účastní také Handkeho spolek, který by chtěl získané peníze použít k dalšímu rozšiřování a zkvalitňování loutkového divadla v rámci prohlídek.

Hlasovat můžete až do 16. února 2020, za každý hlas upřímně děkujeme!

 

Slavíme 20 let! 21. září v Těšíkově.

 

tesikov plakat

 

Zážitkové prohlídky

PROHLIDKY PLAKAT

 

Nová publikace Šternberský klášter

Při příležitosti Dnů evropského dědictví moderátor programu Kryštof Vrtek prezentuje novou prezentaci o Šternberském klášteře, kterou vydalo město Šternberk. 
Publikace je k zakoupení v Informačním centru Šternberk. 

47688303 934876753378213 5504130070203072512 o

 

Vánoční zážitkové prohlídky


Od 22. prosince 2018 do 6. ledna 2019 budou probíhat zážitkové prohlídky spojené s hledáním vánočního tajemství. 

Vzhledem k omezeným možnostem je vhodné se předem telefonicky objednat na tel.č.: 604 591 340. 

Tri kralove Handke

 

Historické souvislosti a my

170613 hsam_01Šternberský klášter se stává dobrou adresou pro poznání i zábavu. Handkeho spolek v letošním roce mimo běžný provoz prezentace tohoto historického skvostu chystá večerní, trochu poučnou a hodně zábavnou procházku tajemnými prostorami kláštera. Vzhledem k omezené kapacitě hlediště loutkového divadla je potřeba se na tuto procházku objednat alespoň jeden den předem, SMS zprávou na tel. 604 591 340. Vstupné  bude obvyklé, ale návštěvník, který společný večer obohatí svým vystoupením z oblasti divadla, hudby, tance apod., získá podstatnou slevu na vstupném. Tato akce bude realizována v rámci projektu „Historické souvislosti a my“, který se uskutečňuje už třetím rokem a je finančně podpořen Olomouckým krajem a Městem Šternberk. Tato nabídka začíná 1. července 2017 a bude trvat po celé prázdniny. Začátek vždy ve 20 hodin na vnitřním nádvoří Šternberského kláštera na ulici Farní ve Šternberku.


170613 hsam_02170613 hsam_03

 

Model středověkého kláštera: jak se v klášterech kdysi žilo?

Atraktivní model typického středověkého kláštera včetně vybavení jednotlivých místností a figurek mnichů je k vidění ve Šternberském  klášteře od soboty 23. dubna 2016.

Model je umístěn ve velkém sále objektu, je dlouhý cca tři a široký dva metry. Model kláštera byl obohacen o model klášterního pivovaru, větrného mlýna a sýpky. Hlavním posláním modelu ve Šternberku je ukázat, jak kláštery v minulosti fungovaly, jaká byla jejich náplň a účel. Model je instalován tak, aby mohli návštěvníci nahlédnout do všech jeho zákoutí, zespodu modelu budou viditelné krypty, což bude zajímavé zejména pro děti.

Model je pořízen jako součást projektu Historické souvislosti a my, který podporuje Olomoucký kraj i město Šternberk.

Model vyrobili na zakázku šternberského Handkeho spolku studenti Střední řezbářské školy v Tovačově.

Celý článek...
 

Umělecká kamera zachytila klášter v čase

Máme radost!

Za podpory Olomouckého kraje a Města Šternberk a ve spolupráci s projekterm PamátkyDnes.cz vznikl krátký dokument, který uměleckou formou shrnuje část historie augustiniánského kláštera. 

Na webových stránkách projektu PamátkyDnes.cz je film k dispozici i s anglickými titulky.  

 

 

 

Olomoucký kraj a město Šternberk nás podporuje


Olomoucký kraj a město Šternberk nás již třetím rokem podporují v pořádání akcí v rámci projektu "Historické souvislosti a my". Děkujeme!

 
Strana 1 z 2
 
Šternberk 2
EnglishDeutschItalianoFrançaisPolski

Návštěvní doba:

Prohlídky úterý-neděle
od 10:00 do 16:00
 
Pro jiný čas prohlídky
nás prosím kontaktujte
na tel.: 604 591 340
 

Opening hours:

Seightseeing tour
from Tuesday to Sunday
from 10.00 AM to 4.00 PM

Jsme na Facebooku