Handke.cz Akce

Akce pro veřejnost

NOVÉ: Zážitkové prohlídky

Handkeho spolek pro letošní turistickou sezónu nabízí zážitkové prohlídky, které vybočují svou náplní z klasických prohlídek v jiných historických objektech. Dosavadní návštěvníci, kteří absolvovali tyto prohlídky, byli překvapeni, co všechno mohli zakusit během velkého okruhu ve Šternberském klášteře. Ohlasy nám potvrzují, že jdeme správnou cestou.

Velký okruh obsahuje prezentaci různých hudebních nástrojů, výtvarná díla od baroka až po současnost, architekturu, loutkové divadlo i enviromentální zážitek.

Dále budou probíhat přednášky, kurzy hry na různé hudební nástroje a výtvarné dílny pod vedením kvalifikovaných pedagogů.

Těšíme se na vás!

 

Historické souvislosti a my

170613 hsam_01Šternberský klášter se stává dobrou adresou pro poznání i zábavu. Handkeho spolek v letošním roce mimo běžný provoz prezentace tohoto historického skvostu chystá večerní, trochu poučnou a hodně zábavnou procházku tajemnými prostorami kláštera. Vzhledem k omezené kapacitě hlediště loutkového divadla je potřeba se na tuto procházku objednat alespoň jeden den předem, SMS zprávou na tel. 604 591 340. Vstupné  bude obvyklé, ale návštěvník, který společný večer obohatí svým vystoupením z oblasti divadla, hudby, tance apod., získá podstatnou slevu na vstupném. Tato akce bude realizována v rámci projektu „Historické souvislosti a my“, který se uskutečňuje už třetím rokem a je finančně podpořen Olomouckým krajem a Městem Šternberk. Tato nabídka začíná 1. července 2017 a bude trvat po celé prázdniny. Začátek vždy ve 20 hodin na vnitřním nádvoří Šternberského kláštera na ulici Farní ve Šternberku.


170613 hsam_02170613 hsam_03

 

Model středověkého kláštera: jak se v klášterech kdysi žilo?

Atraktivní model typického středověkého kláštera včetně vybavení jednotlivých místností a figurek mnichů je k vidění ve Šternberském  klášteře od soboty 23. dubna 2016.

Model je umístěn ve velkém sále objektu, je dlouhý cca tři a široký dva metry. Model kláštera byl obohacen o model klášterního pivovaru, větrného mlýna a sýpky. Hlavním posláním modelu ve Šternberku je ukázat, jak kláštery v minulosti fungovaly, jaká byla jejich náplň a účel. Model je instalován tak, aby mohli návštěvníci nahlédnout do všech jeho zákoutí, zespodu modelu budou viditelné krypty, což bude zajímavé zejména pro děti.

Model je pořízen jako součást projektu Historické souvislosti a my, který podporuje Olomoucký kraj i město Šternberk.

Model vyrobili na zakázku šternberského Handkeho spolku studenti Střední řezbářské školy v Tovačově.

Celý článek...
 

Umělecká kamera zachytila klášter v čase

Máme radost!

Za podpory Olomouckého kraje a Města Šternberk a ve spolupráci s projekterm PamátkyDnes.cz vznikl krátký dokument, který uměleckou formou shrnuje část historie augustiniánského kláštera. 

Na webových stránkách projektu PamátkyDnes.cz je film k dispozici i s anglickými titulky.  

 

 

 

Olomoucký kraj a město Šternberk nás podporuje


Olomoucký kraj a město Šternberk nás již třetím rokem podporují v pořádání akcí v rámci projektu "Historické souvislosti a my". Děkujeme!

 

Duchovně-kulturní inkubátor

Můžeme s potěšením říci, že naše dlouhodobé úsilí vnést smysl do prostor Šternberského kláštera pokročil v tom směru, že již nic nebrání v tom, aby došlo k zastřešení vnitřniího nádvoří, a tím pádem, aby v historickém objektu mohl vzniknout duchovně-kulturní inkubátor.

Jsme rádi, že historický objekt kláštera zaujal i šternberský auto-moto klub Ecce Homo, který zde v letošním roce otevře stálou expozici závodní trati Ecce Homo.

Městu Šternberk se podařilo získat příspěvek z Evropské unie a v tomto roce probíhají v některých sálech rekonstrukce podlah, dveří, štuků a nástropních maleb.

 

putovani-casem2015

 

 

Stálá výstava betlémůbetlemy2013
 

Přijeďte na kole!

Láká velkolepý interiér bývalého augustiniánského kláštera a rádi byste jej navštívili v rámci svého cyklovýletu? Pokud si kladete otázku, zda bezpečně zaparkujete svá kola, máme pro Vás dobrou zprávu: 

CYKLISTÉ JSOU U NÁS VÍTÁNI!

Kola Vám bezplatně uschováme, tak, abyste je na konci prohlídky našli v původním stavu.  

 

 

Stálá loutková scéna


Při prohlídce můžete zavítat do světa loutek. Expozice zahrnuje historické marionety, maňásky z padesátých let, staré kulisy a loutky, které byly nalezeny v kulturním domě ve šternberské místní části Dalov.

Výstava byla otevřena v pátek 14. září 2012. Vernisáž obohatilo i představení prostějovského divadla Starost O rytíři Šnofoniusovi a princezně Mordulině. Zároveň se veřejnost mohla seznámit s publikací  Vlasty Hlůzové Ochotnické divadlo ve Šternberku, která mapuje historii nejen loutkového divadelnictví ve Šternberku.

Atmosféru vernisáže i loutky samotné zachycují snímky ve fotogalerii.

Reportáž z dění v bývalém augustiniánském klášteře během Dnů evropského dědictví můžete shlédnout zde:


 
 
Šternberk
EnglishDeutschItalianoFrançaisPolski

Návštěvní doba:

Prohlídky úterý-neděle
od 10:00 do 16:00
 
Pro jiný čas prohlídky
nás prosím kontaktujte
na tel.: 604 591 340
 

Opening hours:

Seightseeing tour
from Tuesday to Sunday
from 10.00 AM to 4.00 PM

Jsme na Facebooku