O nás

Josef Knopf (uprostřed), zakládající člen Handkeho občanského sdružení

Josef Knopf (na snímku uprostřed), zakládající člen Handkeho spolku, nar. ve Šternberku, svou profesní dráhu začíná jako důlní elektromontér na Ostravsku, takže okusil život 900 m pod zemí, po vojenské službě odchází do angažmá v operním sboru v Olomouci, Ostravě a Praze. V létě 1989 odchází za možností studia teologie a filosofie do Itálie, kde stráví 7 let. Po návratu z Itálie roční pastorační činnost v Kroměříži, pak až do dnešní doby ve Šternberku.

V roce 2010 byl u příležitosti Dnů evropského dědictví proveden jeho projekt „Don Quido“, ze kterého je naše fotografie. Ve spolupráci s taneční dvojící Martina Brázdilová a Ivo Jambor a posluchači ZUŠ tanečních oborů se podařilo propojit amatérské a profesionální umění.

V září 2011 byl na nádvoří Šternberského kláštera realizován multižánrový projekt "Cesty k identitě a kráse".

V únoru 2012 pak divadelní představení "Identita" shlédli diváci Moravského divadla v Olomouci.

Po celý rok 2013 se spolek staral o všechny prostory, které byly využívány k prezentacím. Ke dni 29. 8. 2013 navštívilo objekt bývalého kláštera, v rámci výstavní činnosti 2 629 návštěvníků a na vstupném se vybralo 91 140,00 Kč.

V roce 2014 jsme instalovali vstupní dveře pro přímý vstup do sklepů a výstavních prostor, který umožňuje zachovat v areálu bezpečný provoz po celý rok. 

13. - 14. září 2014 se uskutečnila přehlídka tanečních oborů ZUŠ Olomouckého kraje, a také představení v loutkové scéně s názvem "Honza v Evropě". Akce proběhla v rámci projektu Festival umění aneb Oči dokořán.

V říjnu 2014 se konalo divadelní představení "Josef II.".

Po skončení turistické sezóny budeme připravovat řešení k vytvoření adekvátního zázemí pro dozor a správce kláštera a provedeme celkovou úpravu místnosti v severním křídle po bývalém skladišti.

I nadále v Handkeho spolku připravujeme projekty, které propojují amatérské a profesionální umění a nabízejí zejména mladým lidem prostor k tvůrčímu sebevyjádření.

V roce 2016 jsme připravili projekt "Historické souvislosti a my", v jehož rámci bude představen dřevěný model středověkého kláštera, výstavy současných autorů a naučné prohlídky pro různé věkové skupiny.  
Šternberk 2
EnglishDeutschItalianoFrançaisPolski

Návštěvní doba:

Prohlídky úterý-neděle
od 10:00 do 16:00
 
Pro jiný čas prohlídky
nás prosím kontaktujte
na tel.: 604 591 340
 

Opening hours:

Seightseeing tour
from Tuesday to Sunday
from 10.00 AM to 4.00 PM

Jsme na Facebooku